Заходи для мінімізації ймовірності травмування водія мотоциклу

МотоекіпіровкаЗахист водія мотоциклу

У час розвинених технологій все більше людей отримує можливість придбати транспортний засіб. Найбільшого поширення набули автомобілі. Обґрунтовується це тим, що авто здатні забезпечити безпечне та комфортне пересування. А любителі екстремального водіння, що потребують адреналіну як повітря, віддають перевагу мотоциклам. Мотоциклісти ‑ це особливі люди, які люблять швидкість і романтику доріг. Але разом з усіма принадами, які дає рух на байку, їзда на них небезпечна.

Безпека водія авто обумовлюється наявністю кузова автомобіля, ременів і подушок безпеки. Для мотоцикліста такими засобами безпеки є мотоекіпіровка та спеціальний шлем. Мотоекіпіровка допоможе мотоциклісту відчувати себе на дорогах значно впевненiше. Шолом захищає найбільш вразливу частину тіла ‑ голову. За статистикою 95% водіїв без мотошоломів у випадку аварії гине, а 5% з них проводять довгий час в реанімаційних відділеннях.

Мотоекіпіровка, її види та елементи

Зазвичай екіпіровку для водіїв байків класифікують на:

  • дорожню;
  • позашляхову;
  • туристичну.

Перший вид адаптований для повсякденного руху на мотоциклі. Туристичний вид розроблявся для довготривалих подорожей. Позашляховий варіант одягу використовується на бездоріжжі. В принципі, назви говорять самі за себе. А ось на елементах екіпіровки для мотоциклістів треба зупинитися докладніше. Шолом – дуже важливий елемент цього одягу. В нього найвідповідальніша задача ‑ захищати голову. Функції штанів, рукавичок та взуття в мотоекіпіровці такі самі, як і в повсякденному житті. Наколінники та налокітники захищають лікті та коліна. Так звана «черепаха» є тонкою сітчастою курткою, що виготовлена з поліаміду. До неї кріпляться спеціальні знімні щитки, які закривають груди, спину, плечі, лікті. Ці щитки здатні при падінні захистити суглоби та грудну клітку від травм.

Вибір шолома

При виборі мотошолома потрібно звертати увагу не тільки на стильність і модність, але ще й на зручність, якість матеріалу, м'якість, звукоізоляцію, систему вентиляції і, найголовніше, міцність мотошолому. Мотошоломи, які дуже сильно приглушують звуки, прекрасно підходять пасажирам. У водія ж має бути такий шолом, який відсікає тільки зайві звуки, такі як вітер, а свій мотоцикл він повинен добре чути.

Моделі шоломів FXW мають унікальний дизайн, «дихаючу» структуру, високу якість матеріалу. Вони досить естетичні, дуже зручні та практичні у використанні. Не варто економити на своїй безпеці. До вибору шолома треба поставитися максимально відповідально.