Водіння мотоцикла в негоду

На мотоциклі в негодуУмови, які можуть ускладнити водіння як мотоциклістам, так і іншим учасникам дорожнього руху – це темний час доби, дощ, туман, сильний боковий вітер. Хоча останній фактор небезпечний, безумовно, тільки для мотоциклістів.

Поїздка вночі або пізно увечері ризикована тим, що вас погано видно на дорозі і ви не можете завчасно побачити зустрічний транспорт. Для того, щоб безпечно пересуватися вночі, виконуйте такі поради:

  • одягайте мотоекіпіровку яскравих кольорів зі світловідбиваючими деталями;
  • залишайте сонцезахисні окуляри вдома;
  • піднімайте у шолома затемнюючий фільтр.

Контролюйте момент перемикання світла фар з ближнього на дальнє, відповідно до правил дорожнього руху. Чим нижча видимість траси та узбіччя через світло фар зустрічних автомобілів, тим з меншою швидкістю ви повинні керувати мотоциклом, особливо при роз’їзді із зустрічним транспортом.  При відсутності достатнього досвіду водіння мотоциклом або накопиченій втомі, скористайтесь корисною порадою – рухайтесь за яким-небудь досить великим транспортним засобом, він виступить в якості захисту від світла фар зустрічних машин. Використовуючи цю методику руху, увімкніть ближнє світло фар, так ви не будете засліплювати водія автівки, що рухається попереду. Так само потрібно робити, наздоганяючи автобуси або вантажівки – їх дзеркала не мають можливості переводитися в протизасліпне положення.

Поради для поїздки в дощ

Дощова погода є найважчим ускладненням при поїздках на мотоциклі. Вона небезпечна тим, що дощ у значній мірі знижує видимість на дорозі і зменшує коефіцієнт зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Зчеплення шин з дорогою у значній мірі залежить від якості самих мотошин. Пластична шина, що має спеціалізований малюнок протектора з водовідвідними канавками, сприяє більш безпечній їзді в дощову погоду. Найбільш слизька дорога на початку дощу – це суміш пилу з водою, яка діє як мастило. Як тільки вона повністю змивається з дороги дощем, зчеплення дорожнього покриття і коліс стає значно кращим.

У дощову погоду об'єктами, що збільшують небезпеку руху, є лінії дорожньої розмітки та залізничні рейки. У цих місцях намагайтеся не робити різких поворотів кермом, та різко не гальмувати чи збільшувати швидкість. Мокрі рейки настільки небезпечні, що їх необхідно долати з найменшою швидкістю і, безумовно, під прямим кутом руху. Намагайтеся минати лінії розмітки і обережно рухатися через пішохідні переходи. Фарба, якою зроблена розмітка, намокаючи, стає дуже слизькою. Крім цього, розмітка трохи вища за дорожнє покриття на кілька міліметрів, але й цього буває достатньо аби в дощ втратити керування вашим залізним конем.

Як безпечно пересуватися під час вітру

Вітряна погода приносить купу неприємностей, особливо якщо вітер сильний або спрямований збоку. При виїзді із закритого простору, наприклад з міста на відкрите шосе, потрібно бути готовим до поривів вітру. Заздалегідь постарайтеся рухатися дорогою так, щоб сильний бічний вітер не вигнав вас на зустрічну смугу руху або, навпаки, на узбіччя дороги.

Керуючись цими не дуже складними правилами, ви зможете максимально безпечно рухатися дорогою в складних погодних умовах або в нічний час.