Байкерська культура. Будь вічливим на дорозі!

У кожної групи людей існують свої культурні традиції. Та особливо це стосується людей «на колесах». Кожен автомобіліст розуміє, що коли йому блимають аварійкою – то означає «дякую». Таких простих жестів є безліч. Тому, якщо ви вырiшили купити мотоцикл - ми спробуємо поговорити про етикет байкерськой тусовки, про повір’я та звичаї . Тема дуже розрізнена, в кожному регіоні є свої «поняття».

 

А до кого відносишся ти?

По-перше, потрібно розмежити поняття. Мотоцикліст - це чолов’яга, який водить свій мотоцикл та є учасником дорожньо- транспортного руху. Байкер – це скоріше стан душі. Для нього «сталевий кінь» є сенсом існування, він пропагандує культ доріг та вільного способу життя.

У байкерів усіх міст та континентів є нерушиме правило – взаємодопомога. Побачив, що «свій» стоїть на узбіччі та не може зрушитись – допоможи. Ближньому не вистачає бензину чи запасної деталі – віддай своє, якщо є. Хоча в наш час це правило все більше сходить на нівець. А все чому? Кожен вважає, що маючи телефон, можна легко зателефонувати до аварійної. Не маючи бензину – ніжками пройтись до заправки. Отже пам’ятайте: то не байкар допомагає байкерові, перш за все то людина допомагає іншій людині, незалежно хто з них на Харлеї, а хто на велосипеді аіст.

Будь в курсі

Досвідчені улюбленці доріг завжди відрізняють новачків від бувалих. Це помітно з першого жесту. От як, наприклад, ви вітаєтесь? Справжні вовки, що розсікають на Харлеях, навіть не піднімають руки перші. А в Європі то й зовсім на дорогах вітаються підняттям ноги. Адже відривати руки від управління просто небезпечно. Щодо іншого:

  • Попросити допомоги можна поклавши шолом біля заднього колеса;
  • Розбив-купив. Якщо ви сіли за чужий байк та пошкодили його (хоч навіть на копійку) треба відшкодувати заподіяне;
  • Якщо впав шолом, на місце падіння треба плюнути, а згодом потоптати його;
  • Якщо в бороді заплуталася муха - то є добре, буде щастя;
  • Лає собака – значить дорога попереду буде рівною;
  • Якщо ж та сама собака спробувала тяпнути вашу ногу, то треба терміново повертатися додому;
  • Сідати на свого коня, як і на справжнього жеребця, потрібно з лівої сторони;
  • Перед подорожжю на дальню відстань треба провірити бензобак. Хоча це вже цілком правильна традиція.

Що до словесної культури, то байкери не використовують слова «останній». Того, хто їде позаду прийнято називати «крайній», а ніяк інакше. В цілому, вірити в прикмети чи ні – то є особиста справа. Та дотримуватись елементарної ввічливості, бути приємною людиною зобов’язаний кожен.